Majstri do domu

Kúpeľňa

Nové trendy, životná úroveň, imidž, zmena či opotrebovanosť pôvodného bytového jadra sú častým krokom k rozhodnutiu REKONŠTRUOVAŤ. Dôvodov na prestavbu však existuje určite viac. Nech je ten Váš už akýkoľvek, sme radi, že ste si našli cestu práve k nám, a veríme, že s realizáciou prestavby Vášho bytového jadra sa obrátite s dôverou na nás.

Dôverujte odborníkom a zverte realizáciu prestavby do našich rúk a my sa Vám odvďačíme kvalitne odvedenou prácou pre Vašu maximálnu spokojnosť.

VIZUALIZÁCIA KÚPEĽNE

Pred samotnou prestavbou bytového jadra je dôležité uvedomiť si, že sa jedná o najvýznamnejšiu časť rekonštrukcie v celom byte. Vaše predstavy pred samotným zahájením stavebných prác je preto dobre prekonzultovať s nami. Poradíme Vám v otázkach technických možností prestavby, prípadne vypracujeme grafický návrh VIZUALIZÁCIU kúpeľne a WC. Grafická vizualizácia Vám vytvorí presný obraz budúcej kúpeľne a WC. Môžeme Vám vytvoriť návrh usporiadania obkladov, dlaždíc, dekoračných prvkov, zriaďovacích predmetov podľa Vašich predstáv.

Osobne grafickú vizualizáciu vrele odporúčam, nakoľko Vám fotorealisticky spracovaný návrh určite doladí Vašu predstavu. Jej nespornou prednosťou určite je, že ak sa rozhodnete niektoré z už vyššie spomínaných možností usporiadania zmeniť v projekte grafickej vizualizácie, nebude to rozhodne nič mimoriadne, no v praxi by po zahájení stavebných prác boli razantnejšie zmeny určite komplikovanejšie.

ZARIAĎOVACIE PREDMETY

V dnešnej dobe máme na výber viac ako dosť kúpeľňových doplnkov. Trh je nimi priam presýtený. Záleží len od Vášho vkusu, či sa rozhodnete napríklad pre keramické či chrómové doplnky, či sa rozhodnete pre oblé alebo hranaté tvary. Pri zariaďovaní kúpeľne a sociálnych zariadení rozhodne netreba zabúdať skladovacie priestory. Na tieto účely Vám poslúžia vhodné kúpeľňové nábytky, rôzne poličky na odkladanie hygienických pomôcok, koše na bielizeň a podobne.

Kúpeľňové doplnky, ako sú mydelnička, držiak na pohár, držiak na toaletný papier, držiak na uterák, vešiaky a iné, odporúčam zakúpiť si ich ako sadu alebo kúpeľňový set. Pri výbere však klaďte doraz na kvalitu a pevnosť tovaru. Nechajte pracovať Vašu fantáziu, no netreba zabúdať, že všetkého veľa škodí. Niekedy je menej viac a v jednoduchosti spočíva krása.

VÝBER STAVEBNÝCH MATERIÁLOV

Pri výbere stavebných materiálov kladieme dôraz hlavne na ich kvalitu. Od 90-tych rokov sa toho na Slovensku veľa zmenilo. Nové trendy zasiahli aj stavebníctvo a to doslova revolučne. Na trh prišli nové stavebné produkty a hmoty, vyžadujúce zvládnuť nové pracovné postupy a pracovné technológie. Tejto zmene sme sa dokonale prispôsobili , vďaka čomu prinášame našim zákazníkom vysoko profesionálnu prácu.

Nové stavebné materiály prinášajú so sebou nové možnosti a svojimi osobitnými vlastnosťami prispievajú k čistejšej práci, pomáhajú urýchľovať realizáciu prestavby, sú stálejšie – trvácnejšie, jedným slovom kvalitnejšie. Pri prestavbe jadra používame stavebné materiály od popredných výrobcov a značiek ako sú Baumit , Knauf, Ytong, Weber terranova, Den Braven, Ceresit, Murexin . 

Kvalitná prestavba sa dá odviesť len s kvalitnými stavebnými materiálmi a profesionálnymi odborníkmi v stavebnom obore.

CENA BYTOVÉHO JADRA

Samotná cena prestavby kúpeľne a sociálneho zariadenia sa odvíja v závislosti od nárokov a individuálnych predstáv zákazníka. Na celkovej tvorbe ceny sa priamo podieľajú dve skutočnosti a to sú úkony a investície.

Stavebné úkony podľa typu bytového jadra, výšky montáže keramických obkladačiek, murované obkladané poličky, sádrokartónové podhľady na strope, typ zárubne, druh záchodu (podomietkový, kombi), druh vane, sprchového kúta, neštandartné premiestnenie sanitárnej keramiky a iné. Orientačná cena práce prestavby bytového jadra sa začína od 1800€ (54 226,80 Sk).

Investície do zriaďovacích predmetov, sanitárnej keramiky, obkladov, dlažby, dekorov, kúpeľňového nábytku a iných doplnkov.

Je dôležité dôkladne si premyslieť, koľko ste ochotný investovať do vlastnej kúpeľne a zamyslieť sa nad časom, koľko Vám bude každodenne slúžiť. Jedná sa o dlhodobú investíciu a práve preto by ste nemali kupovať nekvalitný najlacnejší tovar na trhu. V dnešnej modernej dobe Vám kúpeľňa neslúži len ako miestnosť pre každodennú hygienu, ale naopak, má slúžiť aj ako miestnosť pre relax, v ktorej sa budete cítiť príjemne a vychutnáte si v pohode horúcu vaňu .

Doprajte si oddych po vyčerpávajúcom dni v elegantnom prostredí, ktoré Vám pristane.

TYPY BYTOVÉHO JADRA

Pôvodné bytové jadrá môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií.

  • Panelové bytové jadro
  • Murované bytové jadro
  • Umakartové bytové jadro

Umakartové bytové jadro môžeme ďalej rozdeliť na tzv.

  • T – bytové jadro
  • H – bytové jadro
  • F – bytové jadro

Tieto boli odvodené podľa spôsobu stavania hlavných priečok. Ako príklad uvediem bytové jadro T: stavajú sa dve na seba kolmé priečky do tvaru T. Samozrejme, že existuje ešte mnoho iných druhov, tu sme uviedli len tie najbežnejšie typy.